Také jste v poslední době narazili na sociálních sítích či někde jinde na internetu na nějakou nabídku výhodné investice? Lidé na ně celkem slyší. Vždyť kdo by nechtěl vydělávat bez práce. Jenže takhle to na světě nefunguje. Většina z těchto nabídek je čirý podvod.

Jak rychle se na světě objeví, tak rychle většinou i zmizí.

Spousta lidí nedokáže podvodné investiční příležitosti rozeznat od těch seriózních, což je důvod, proč se objevují stále další a další. Ale nebojte, jinde ve světě je situace podobná.


Například v Jižní Koreji odhalila nedávno podvod za půl miliardy korun umělá inteligence. Zase se týkal kryptoměn a cílil na lidi s menší technologickou gramotností.

My si však ukážeme, že nejen do kryptoměn jsou lidé ochotni investovat. Jaké podvody aktuálně letí českým internetem?

DLUHOPISY INVEST2019

Firma Spice Space s.r.o. vydává dluhopisy s 9% výnosem, které si objednáte na webu www.invest2019.cz. Nákup je stejně jednoduchý, jako když si kupujete v e-shopu ponožky. Ostatně oblečení je to první, co při vstupu na web uvidíte.

Peníze získané z dluhopisů budou totiž použity „k realizaci projektu ve finančně velice zajímavém oboru recyklace textilu z ekonomicky vyspělých států“.

Také nechápete, co chtěl autor tímto krkolomným vyjádřením sdělit? Nejspíš to ani chápat nemáte, informace na webu se snaží být co nejobecnější a poskytovat co nejméně konkrétních informací. To už je první znamení, při němž byste měli zpozornět.

Když chce někdo peníze na svou aktivitu, obvykle velmi detailně popíše, proč si myslí, že má šanci na úspěch, abyste mu i vy věřili a své peníze investovali.

VŽDYCKY SI ZJISTĚTE INFORMACE O TOM, KDO ZA FIRMOU STOJÍ

privydelky a brigady, uklid domacnosti, venčení, hlídání dětí
Domácnosti hledají šikovné lidi – například na hlídání, úklid, venčení nebo pomocné práce na domě a zahradě. Pracujete jen tehdy, kdy chcete a sami si nastavujete hodinovou sazbu. Zaregistrujte se, vyplňte si profil a vydělejte si.

Když pomineme to, že celý web vypadá zpracovaný velmi amatérsky, můžeme se pustit do dalšího pátrání. Zajímavé informace objevíte zejména v emisních podmínkách.

Úplně na spodu stránky figuruje jako jednatel pan Lukáš Krameš. Ten byl kdysi jednatelem firmy Direkto s.r.o., která přestala vyplácet výnosy z dluhopisů.

HLEDEJTE NA INTERNETU, AŽ PAK INVESTUJTE

A jestli vám ani tohle nestačí, dohledejte si na internetu zkušenost paní N.T. z okresu Břeclav, která bohužel do dluhopisů investovala. Jeden dluhopis v hodnotě 25 000 Kč si koupila 1. února. Měla ho obdržet do 10 dní, ale ani do 22. února nepřišel a nikdo ze strany Spice Space s.r.o. s ní nekomunikoval.

Mimochodem existuje ještě jeden velmi podobný projekt. Najdete ho na www.pohoda2019.cz a slibuje výnos dokonce 12 %.

JAN NĚMEC PŘES NOC BOHÁČEM S LOTTERY HEROES

Zhubla dvacet kilo. Vyhrál tolik, že už nemusí do konce života pracovat. Tyto bulvární titulky zní prostě dost lákavě, a tak není divu, že na ně spousta lidí klikne. Příběh z titulku se jim ale zopakovat nepovede. A přesně to je případ dalšího podvodu, který běží Českem.

DO HAZARDNÍCH HER SE INVESTOVAT NEDÁ

Kamenem úrazu je už samotný web Star News5. Kdysi stál za podvodem s binárními opcemi a teď si vymyslel něco nového. Příběh Jana Němce, který zbohatnul díky loteriím Lottery Heroes. Je to jednoduché. Prostě investujete peníze do lístků do slosování a pak jen počkáte, až vyhrajete. Až na to, že nikdy nevyhrajete. Prostě jen vyhodíte peníze do vzduchu a nikdy se vám nevrátí zpět.

Loterie obecně nejsou dobrý způsob zhodnocení peněz, dlouhodobě se v nich vyhrávat nedá. Snad žádný člověk by neměl být schopný uvěřit tomu, že se dají kombinace v loteriích předvídat. Nedají. A neumí to ani Jan Němec.

ZKUSTE SI NĚKDY VYHLEDAT OBRÁZEK A BUDETE SE DIVIT

On totiž žádný Jan Němec neexistuje. Server A1Finance odhalil, že v německé verzi webu Star News5 mají publikovaný úplně stejný příběh jako v té české. Jen tam Jana Němce přejmenovali na Jonase Schaffera. To je snad dostatečný důkaz, ne? Až budete mít příště podezření, vezměte obrázek, zkuste si ho na Googlu vyhledat (jde tam vyhledávat přímo obrázek, který nahrajete) a uvidíte, v jakých dalších článcích vám ho ještě najde.

PROFESOR ADAM PETERSON A KRYPTOMĚNA TRON

Dva tisíce denně slibuje na webu world-of-earnings.com/420/tnbfbv2 profesor Adam Peterson. Pokud vám ještě z URL adresy není jasné, že tady je něco podezřelého, pojďme se mu podívat na zoubek podrobněji.

CHTĚJTE VĚDĚT, KDO ZA TÍM STOJÍ

Víte, co na webu najdete? Recenze hrozně spokojených lidí, pár slov o kryptoměně a hromadu lákadel typu – počet balíčků měny Tron je omezený, bez žádných znalostí, bez práce navíc.

A víte, co tam naopak nenajdete? Jakýkoliv kontakt. Nedozvíte se, kdo za tím stojí ani na koho se obrátit v případě potíží. Radiožurnálu se nicméně povedlo z faktur vypátrat jméno společnosti Archoa Investments Limited se sídlem na ostrově Malých Antil v Karibiku. To mluví samo za sebe.

A co se stane, když budete chtít do kryptoměny Tron investovat? Za necelé dva tisíce vám přijde dopis se dvěma stránkami a plastovou kartou podobnou kreditce, na níž bude i kód.

Ten máte podle pokynů zadat na webu. Jenže není ho kam zadat, na stránce jsou jen obecné informace o vydělávání na internetu. Přesně tohle se jednomu 55letému muži, který chtěl vydělávat až 50 tisíc týdně.

PODOBNÝCH WEBŮ JSOU STOVKY, NAUČTE SE JE ROZPOZNAT

Web world-of-earnings.com/420/tnbfbv2 je už dokonce na seznamu rizikových e-shopů, kam ho zařadila ČOI. Existují ale další podobné stránky – například vydelek24.cz – a všechny mají jedno společné. Kromě obecných žvástů se z nich vůbec nic nedozvíte. Vrcholem je pak upozornění, když chcete z world-of-earnings.com odejít.

Zobrazí se vám vyskakovací okénko a stránka se vás snaží všemožně přesvědčit, že přicházíte o životní příležitost.

Ebook zdarma Ultimátní seznam na online podnikání s externími zdroji

ULTIMÁTNÍ SEZNAM NÁPADŮ NA ONLINE PODNIKÁNÍ

 KNIHA ZDARMA

71 nápadů na online podnikání + 60 příběhů a inspirací + přes 50 externích zdrojů pro Váš jednoduchý start!

Super, Vaše kniha je nyní ve Vaší e-mailové schránce. Příjemné čtení!