Připravili jsme si pro vás další ze sérií článků o platformách, které pomáhají v rozběhu tvůrcům obsahu (copywriteři, textaři, youtubeři, a další) a influencerům.

V minulém článku jsme vám představili mladičkou rozbíhající se platformu Pryard, která propojuje tvůrce a influencery s inzerenty.

82 % spotřebitelů říká, že raději sledují běžné lidi na Instagramu, než profily značek a tradiční média

V jiném článku jsme se věnovali také úplným začátečníkům, kteří rádi píši, chtěli by pracovat z pohodlí domova (anebo si aspoň přivydělat – ke studiu nebo MD), ale netuší jak a kde sehnat zakázky.

A nyní tady máme linketicu, která funguje od roku 2017. Co se tedy týče platformy pro propojení influencery a inzerenty ke vzájemné spolupráci je nejstarší.Celosvětová expanze

Linketica se orientuje v tuto chvíli na 4 země – Česko, Slovensko, Polsko a USA. Pokud se jednou objevíte na druhé straně – na straně inzerenta (pokud si chcete vyměnit reklamní prostory anebo zveřejnit o sobě a svých prodektech / službách PR článek nebo zvýšit dosah), můžete tak učinit až ve čtyřech krajinách.

Tímto odpovídáme i na tu nejčastější otázku – ano, platformu můžete používat i když jste ze Slovenska.

Jaké má funkce?

Možnost konzultace

To, že je Linketica největší platforma dokazuje i velký tým, který za ní stojí. Mohou se vám věnovat i osobně a na webu si lehce naplánujete datum a čas konzultace. Sejde se s vámi zkušený account manager, který vám poradí v mnoha oblastech.

Přečtěte si také náš minulý článek

kde najít spolupráce influencer, copywriter, blogger

JSTE TVŮRCE OBSAHU NEBO INFLUENCER? NAJDĚTE SI SPOLUPRÁCE NA NOVÉ PLATFORMĚ

Inzerentům pomůže s nastavením podmínek, ceny, výběru vhodného influencera nebo tvůrce obsahu a zodpoví všechny otázky při nejasnostech.

Tvůrci obsahu a influenceři mohou získat hodnotný feedback, který jim pomůže se dále zdokonalovat, správně si určit podmínky spolupráce, sebeprezentaci a mnoho dalšího.

Užitečná služba, která nabízí velmi pestré a zajímavé publikační prostory (ať už v rámci PR nebo sociálních sítí). Linketica je využitelná jak pro inzerenty, tvůrce obsahu tak i influencery. Celý proces je navíc velmi intuitivní a v případě potřeby je k dispozici skvělá podpora 👍 – Bronislav Markowicz


Službu využívám již přes rok a jsem za ní nesmírně vděčná, neboť mám možnost navázat spolupráce a vydělat si díky mému instagramu. Protože firmy vidí, že jsem aktivní v rámci navazování spoluprací, dostávám nabídky nejen přes Linketicu nebo Pryard. Mohu tedy říct, že tyto weby mi zajistili to, aby o mě jako influencerku byl zájem. – influencerka si přeje zachovat anonymitu

Přečtěte si také:

Jak a kde si vybdělat jako copywriter, psát texty na zakázku


CHCETE SI VYDĚLÁVAT PSANÍM ČLÁNKŮ? RECENZE – KOLIK SE DÁ VYDĚLAT A KDE SEHNAT ZAKÁZKY?

Zanalyzují vám váš web nebo sociální sítě

Chcete vědět kolik si se svým blogem, magazínem, instagramem, youtube nebo twitter účtem můžete vydělat?

Přejděte do sekce “Ranky” a zadejte všechny vaše kanály. Zkušený tým vše zanalyzuje a napíše vám, kolik si díky jejich platformě můžete vydělat. Tohle vnímáme jako obrovský krok dopředu!

Slevové akce

Portál má kontakty na různých místech a občas vyjednají skvělé podmínky s největšími internetovými novinami u nás. Teď například běží akce a své produkty, služby, jednoduše vaše PR může být vidět na idnes, lidovky a to již od 2.000 Kč.

Pokud jste influencer nebo tvůrce a zároveň se věnujeme vlastnímu produktu, službě nebo máte zajímavý koníček, věnujete se ekologií, neziskovým aktivitám, máte možnost oslovit statisíce lidí a “zabít dvě muchy jednou ranou” – prezentovat sebe jako influencera a stejně tak vaši zajímavou činnost a příběh.

Rovněž tak probíhají i Black Friday sledové akce na PR články.

Hodnotný blog – rádce

Pokud se rozhodnete registrovat do Linektici, nezapomeňte se podívat na Blog. Zde najdete mnoho užitečných tipů – jak tvořit hodnotný obsah s důrazem na SEO, jaké používat nástroje a pravidelně informuje o nových funkcí.

Rozšířené odkazy JumpTree

Tohle je naprostá bomba! Zdarma pro všechny, kteří využívají služeb linketici. Víme, že na instagramu můžete mít pouze jeden odkaz, což je mnohdy kontraproduktivní. V JumpTree si dokážete díky zkracovači vytvořit tzv vstupní stránku s neomezeným počtem odkazů.

vložení více odkazů na instagram
Vytvoření vstupní stránky s libovolným počtem stránek zabere pouze pár okamžiků

  • Stránku si můžete nadesignovat podle vašich představ včetně textu.
  • Odkazovat lze jak na váš web (nebo několik webů), tak na další sítě, které využíváte (pinterest, twitter, youtube, facebook, vimeo a mnoho dalších).
  • Zkracovač je ve tvaru LNKTC.COM/vase.prezdivka
  • Všechno je zcela zdarma pro všechny, kteří využívají služeb této platformy


Jak to funguje?

Velmi jednoduše a vlastně stejnými způsoby, jako na platformách, které jsme vám vyjmenovali v minulých článcích.

Zaregistrujte se – buďto jako tvůrce anebo inzerent.

Intranet po přihlášení

Poté přidejte reklamní prostor, kde vyplníte všechny důležité informace – o jaký typ kanálu se jedná (blog, instagram, twitter, youtube), jazyk, název, podrobný popis – název má být stručný a jasný, v popisu ale vyjmenujte všechny sféry, kterým se na svém kanálu věnujete.

Nastavte si cenu, za kterou příspěvek vytvoříte a publikujete anebo jenom publikujete. Pozor – pokud zadáte nulovou hodnotu, nebudou vám chodit poptávky.

Přidání reklamního prostoru

Samozřejmostí je funkce vytvoření více reklamních prostorů. To znamená, pokud máte více instagramových účtů / blogů / youtube kanálů, je možné pro každý reklamní prostor hledat nové spolupráce.

Shrnutí v bodech

Linketica je mladý a progresivní PPP (pay-per-post) systém
Nabízí unikátní zpeněžení vašeho webu, sociálních sítí
Velmi ochotná a rychlá podpora, většina času jsou online
Zde probíhá vyplácení již do 24 hodin (ne jednou do měsíce jako u jiných systémů) a už od 1 Kč (tudíž bez minimálního limitu)
Možnost osobní konzultace se zkušenými account managery
Velmi příjemné uživatelské prostředí a lehká administrace
Služba zdarma – rozšířené odkazy pro instagram JumpTree
Známý a již zaběhlý systém, kde na poptávku nečekáte dlouho


Napište nám do komentářů jak jste s platformou spokojení? Navázali jste nové spolupráce? Co vám chybí, nebo naopak co oceňujete?


Ebook zdarma Ultimátní seznam na online podnikání s externími zdroji

ULTIMÁTNÍ SEZNAM NÁPADŮ NA ONLINE PODNIKÁNÍ

 KNIHA ZDARMA

71 nápadů na online podnikání + 60 příběhů a inspirací + přes 50 externích zdrojů pro Váš jednoduchý start!

Super, Vaše kniha je nyní ve Vaší e-mailové schránce. Příjemné čtení!