Buďme k sobě upřímní, vidina přivýdělku z pohodlí domova je prostě lákavá. Není se čemu divit. Nemusíte každý den v nekřesťanskou hodinu opouštět vyhřátou postel, ani se tlačit v MHD během nekonečné cesty do práce na druhém konci města.

Práce z domu navíc poskytuje skvělou možnost časové flexibility. Ideální řešení pro maminky s dětmi, studenty nebo ty, kteří si jen chtějí rozhodnout, kdy budou pracovat.


Také mnoho zaměstnavatelů pochopilo, že home office je v kurzu. Tohoto proudu se však chytili i podvodníci nabízející práci snů v podobě kompletace propisek či plnění obálek. Bohužel, naletět je velmi jednoduché.

privydelky a brigady, uklid domacnosti, venčení, hlídání dětí
Domácnosti hledají šikovné lidi – například na hlídání, úklid, venčení nebo pomocné práce na domě a zahradě. Pracujete jen tehdy, kdy chcete a sami si nastavujete hodinovou sazbu. Zaregistrujte se, vyplňte si profil a vydělejte si.

Drobný přivýdělek se jistě hodí do nejednoho rodinného rozpočtu, a proč nezkusit rovnou práci z domu, když je to tak snadné?

Pro začátek stačí jenom zakoupit vstupní balíček a informační brožurku. Během pár hodin zkompletujete kupu propisek nebo naplníte horu obálek a máte vyděláno třeba i na skromnější dovolenou.

Moment! Nezdá se vám divné, že byste vlastně měli platit vy zaměstnavateli? Divné to není, je to totiž podvod.Plnění obálek a jiné podvody

Na nabídky i samotné weby pochybného charakteru budete na internetu narážet dost často.

Jistě na vás brzy vyskočí stránky jako:
vyroba-predmetu.cz,
domaci-prace.main.cz
vydelejtedoma.cz a jim podobné.

Za minimum práce přes 15 000 měsíčně na obalky-doma.cz?

Například při návštěvě stránky obalky-doma.cz by se na první pohled mohlo zdát vše v pořádku. Při detailnějším pročtení informací zjistíte, že nabízí za 2-3 hodiny práce denně a měsíční výdělek 15 500 Kč.

Což už vypadá podezřele vzhledem k nenáročnému charakteru práce i časové dotaci, navíc se jedná o samostatnou výdělečnou činnost. Ano, museli byste podnikat.

Zkuste si raději ověřit ještě další informace o firmě. V sekci kontakty se dozvíte, že práci nabízí společnost TOVEL Profit, jejímž vlastníkem je Tomáš Velcl.

Pomocí vyhledávače velice snadno zjistíte, že se jedná o zřizovatele několika takových firem a jejich hodnocení mluví za vše. Podvod.

„Dobrý den, přítelkyně si koupila službu plnění obálek. Zaplatila 990 Kč a Odběratel Tomáš Velcl, Nový Malín 625, 78803 poslal jen seznam na kterém byl typ jak si dál vydělat (kompletace kuličkových per, šití hraček, šiti a tvorba zajíčků apod. Bez žádných obálek, známek apod. Takže je to obrovský PODVOD !!!“


Podvody se šíří Facebookem

Rovněž na Facebooku nalezne denně desítky podvodných nabídek od lidí, kterým jim uvěřili, že fungují. Ale našli jsme nabídky přímo i od podvodných firem.

Myslíme, že tyto recenze mluví samy za sebe:

Inzerát na podvodnou nabídku: Zajímavá příležitost vydělat si až 15 000 měsíčně z pohodlí domova. Nejedná se o prodej ani distribuci. Kompletace součástek, ozdobných a upomínkových předmětů.

Chcete-li ověřit důvěryhodnost zaměstnavatele, existují specializované weby i diskuzní fóra právě k tomuto účelu. Spolehlivé a poměrně rozsáhlé hodnocení firem najdete na serverech VímVícAtmoskop či Jobinsider. Zprostředkovávají zkušenosti bývalých zaměstnanců a doufejme i motivují firmy ke zlepšení.

Recenze na inzerát viz obrázek výše. Paní poslala obálku s penězi o které nadobro přišla. Žádná práce se nekonala.

Recenze na různé druhy firem často najdete i na poradenských diskuzních fórech jako je poradte.cz.

Další podvodný inzerát. Táto paní je na Facebooku velmi známá “firma”.
Recenze na inzerát lepení reklamních předmětů, viz obrázek výše. Paní na tomto screenshotu popisujete nehezkou zkušenost s paní i s firmou.

Podvody Pavla Tůmy

Za pochybnými nabídkami samozřejmě stojí lidé využívající důvěřivosti ostatních. Antihrdinou v tomto odvětví se stal například Pavel Tůma, který rozhodně není žádným nováčkem.

Již v minulých letech se snažil vydělávat prostřednictvím firmy IN-CENTRE. Využil klasický scénář pro obchodování s obálkami. Lidé si zaplatili za brožurky a vstupní materiál a jejich investice se samozřejmě nikdy nevrátily.

A s novou doménou mojeobjednavka.net to Pavel Tůma zkouší znovu. Na těchto stránkách zprostředkovává výhodné nabídky práce z domu, za které samozřejmě musíte zaplatit.

Při procházení webu zjistíte, že informace o firmě chybí. Obchodní podmínky vás však odkážou na stránky iprace.net, kde se v zápatí stránky dozvíte, kdo je majitelem firmy. Ano, kdo jiný než Pavel Tůma.

Nevzhledné stránky s podezřelými nabídkami

Pokud byste neměli s firmou doposud žádnou zkušenost, bohatě postačí zadat název nebo IČO do vyhledávače. Tam se dozvíte mnohé zajímavé informace nejen o Pavlu Tůmovi a jeho podvodných projektech.

Jeho stránky jsou naštěstí poměrně průhledné. Pomineme-li, že často vůbec neinvestuje do vzhledu ani architektury, takže ve výsledku web vypadá jako z roku 2007.U většiny nabídek je velmi stručný popis a jakákoli zmínka o zadavateli poptávky chybí.

Varovným znamením by pro vás měla být také zmínka o samostatně výdělečné činnosti. Nejlépe se však ve svém podezření utvrdíte, když si firmu najdete na internetu. V případě Pavla Tůmy na vás vyskočí mnoho negativních recenzí i varování před jeho nekalými praktikami.

Pokud si tedy nejste jistí, zda je nabídka opravdu důvěryhodná, věnujte pozornost informacím v inzerátu, recenzím firmy i obsahu jejích stránek. Zkušenosti a recenze se vždy snažte hledat na více místech. Podvodné servery totiž často na své stránky umisťují falešná hodnocení. Budete-li se držet těchto zásad, šance na podvod se opravdu rapidně sníží. Vždy se snažte být obezřetní, protože ve snaze o přivýdělek můžete velice často přijít o nemalé peníze, které už vám nikdo nevrátí.

privydelky a brigady, uklid domacnosti, venčení, hlídání dětí
Domácnosti hledají šikovné lidi – například na hlídání, úklid, venčení nebo pomocné práce na domě a zahradě. Pracujete jen tehdy, kdy chcete a sami si nastavujete hodinovou sazbu. Zaregistrujte se, vyplňte si profil a vydělejte si.

Podvodné servery sice vládnou internetu, naštěstí ale není tak složité je včas rozpoznat. Pozorně si přečtěte dostupné informace, vyhledejte si další podrobnosti o firmě včetně zkušeností ostatních a hlavně, nic neplaťte.

Ebook zdarma Ultimátní seznam na online podnikání s externími zdroji

ULTIMÁTNÍ SEZNAM NÁPADŮ NA ONLINE PODNIKÁNÍ

 KNIHA ZDARMA

71 nápadů na online podnikání + 60 příběhů a inspirací + přes 50 externích zdrojů pro Váš jednoduchý start!

Super, Vaše kniha je nyní ve Vaší e-mailové schránce. Příjemné čtení!